איך לבחור שטיח

אחים סיני > איך לבחור שטיח

עברתם אל בית חדש ואתם רוצים לעצב אותו בצורה ייחודית? נכנסתם למשרד חדש ואתם מרגישים שמשהו חסר לכם בעין? סידרתם לילד חדר חדש ואתם רוצים שהחדר יהיה בטוח? יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם, שטיח.

בלא מעט בתים אנחנו יכולים לראות, למרות השימוש בפרקטים ובמשטחי רצפה יוקרתיים אחרים, שעדיין נהוג להשתמש בשטיחים מסוגים שונים, שטיחים ארוגים, שטיחי צמר, בד ועוד. מדובר על שטיחים שיכולים להוסיף לעיצוב המקום וכן להוסיף אלמנט של חום ובטיחות למקום.
במאמר זה אנחנו נתייחס לשאלת העיצוב, שכן לשטיח יש חשיבות עצומה בעיצוב החדר. מאחר ומדובר באלמנט גדול ורחב, בדרך כלל, הרי שהוא תופס את תשומת הלב שלנו, אי אפשר שלא לראות אותו בכל מבט שאנחנו נותנים בחדר, במשרד או בחנות.
לשמחתנו, יש מגוון רחב של שטיחים מעוצבים בסגנונות שונים. אנחנו יכולים למצוא עיצובים מודרניים, קלאסיים ואחרים. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להתאים את עיצוב השטיח, לעיצוב החדר, כך שהוא יתאם בצורה מדויקת. אפשר כמובן למצוא שטיחים שהם שונים,
נוגדים את הרעיון שבחרנו בו לעיצוב המקום, אך אז זה עלול ליצור תחושה לא נעימה בעין, תחושה של בלבול, סוג של קרקס. לכן רצוי להשתמש בשטיח שיתאים לעיצוב הכללי של החדר.

כיצד עושים את זה?
ראשית, השטיח הקלאסי, הוא שטיח בצבע אחיד. בלי שילוב של צבעים, בלי דמויות, בלי צורות, בלי שום דבר. במקרה כזה, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, כיצד מעוצב החדר, איזה צבע שולט בו. האם מדובר על צבעים בהירים או כהים. לרוב נהוג לבחור שטיח בצבע הקירות,
כך שיש השלמה מסוימת. לעיתים נהוג גם לבחור בשטיחים שהם בצבע מעט שונה, על מנת ליצור גיוון בעין. זה קורה בעיקר אם כל החדר מעוצב בלבן, הרי שיהיה נכון לבחור שטיח בצבע מעט כהה יותר.
שנית, אם אנחנו בוחרים שטיח שיש עליו איורים או צורות שונות, נכון יהיה לבחור שטיח שיתאים לסוג החדר. לא נבחר שטיח קלאסי, כבד, לחדר ילדים ולא שטיח ילדים לסלון. עדיף להתאים את סגנון השטיח לסוג החדר ולאופי השימוש בו.
שלוש, שאלת העיצוב מתייחסת גם לשאלת הגודל. יש לכם חדר קטן, תבחרו שטיח בהתאם, יש לכם חדר גדול, תבחרו שטיח גדול, אחרת לא יהיה ניתן לראות ולהתייחס אליו.

רוצים עוד פרטים על שטיחים לעיצוב הבית? זה הזמן לפנות אלינו, האחים סיני, אנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע והתשובות בנושא.